Debakl pod hradem

publikováno 03.09.2011 (aktualizováno 07.09.2011)

Lipnice - Světlá B 5:1(3:0)

Góly: Teplan

Sestava:   Novotný - Vaňkát,Motejl,Bezstarosta - Vaňásek,Hradecký (50. Závorka),Frolka,Muzikář(46.Krupička) - Teplan,Dibelka(50.Didiaš),Sobek

Zápas na Lipnici se rozhodl v začátcích obou poločasů, kdy domácí své šance proměnili a hosté ne. Zbytek utkání pak probíhal jednoduše -Světlá se snažila tlačit,ale víceméně jalově a Lipnice se jednoduchou hrou dlouhých nákopů snažila o brejky.  Již v 5. min. hrubě chybovala celá obrana hostů -  Motejl podcenil dlouhý míč (a sluníčko) a ten na velkém vápně dostihl jako první útočník domácích a hlavou přeloboval vyběhnuvšího Novotného - 1:0. Světlá v předchozích zápasech v úvodu vždy soupeře přitlačila, teď s ní však tak časná facka zacloumala a dobu si nebyla schopná přihrát na metr. Jak rychle prohrávala mohla taky vést - Teplan dvakrát namazal Sobkovi do samostatného nájezdu,ale byla z toho jen tyč a druhý pokus skončil na brankáři. Když už se zdálo, že Světlá je opět v "roli", tak Lipnice přidala druhý úder - další selhání obrany - Vaňkáta , který po rohu nechal nádherně vystřelit z  první útočníka domácích - 2:0. To běžela asi 25 min. A za pár minut přidal další nádherný gól domácí středopolař, když mu Hradecký nechal moře času na přípravu střely a domácí hráč zavěsil nechytatelně z 20 m k tyči - 3:0. V té chvíli to vypadalo na ručník. Druhý poločas začal tragicky stejně jako první - hned v 5 min. se hlavou po autovém vhazovaní (!) v kleče (!!) mezi třema obránci a brankářem(!!!) prosadil domácí záložník a bylo po zápase (4:0).  Pak se Světlá vrátila do hry, vypracovala si pár slibných šancí, ale Sobek (obstřelil z vápna obránce,brankáře a bohužel i bránu),Teplan (sám před gólmanem dokonce dvakrát, nezpracoval míč) ani Závorka (sám před gólmanem ,ale míč na slabší pravou nohu...) nedali. Korekci výsledku zařídil domácí obránce,který namazal do brejku Teplanovi , který konečně skóroval - 4:1.  Do konce zbývalo 10 min. a tak hosté vrhli vše do útoku ve snaze výsledek ještě trochu korigovat. Tím otevřeli prostor pro domácí brejky a jeden z nich bohužel vyšel - 5:1.  Lipnice vyhrála zaslouženě, byla produktivní, Světlá nebyla schopná vstřelit branku dříve, čímž by se ráz zápasu určitě změnil. Navíc tentokrát hodně chybovala vzadu, kde nastupují nejzkušenější hráči.