Napínavé poslední vteřiny!

publikováno 21.09.2011

ŠTOKY – SVĚTLÁ A 1:1 (1:0)

Góly: 3. Loži – 52. Pohnětal

Rozhodčí: Staněk

Sestava Štoky: Uhlíř – Miksa, Kunc, Dáňa M., Stehlík –  Kubát, Havel, Dáňa A., Bulant –  Buben, Loži. Světlá nad Sázavou: Janota – Dvořák, Valenta, Náděje, Císař – Čuřík (79. Jelínek), Tůma, Čáslavský, Rezek(84. Karel) – Pohnětal, Křikava

Vypadá to jako, když si Světlá už vybrala výherní štěstěnu s Humpolcem a v Chotěboři. Ze Štoků se ani posledně nepodařilo Světlé odvést tři body. Asi je to tím prostředím, anebo se prostě Štoky dokážou v domácím prostředí, které i tentokrát vytvořila divácká kulisa ze Světlé, na Světeláky pořádně vyhecovat a jen tak něco jim nedarovat. Do zápasu tedy vstoupili lépe domácí a hned ve třetí minutě se dostali do vedení. Po nedorozumění stoperů Nádějeho a Valenty, domácí Loži už neměl problém skórovat 1:0. V 10. minutě z rohu Bulanta, Loži hlavičkoval nad. V 28. minutě se o vyrovnání pokusil Tůma, ale střela šla pouze vedle pravé tyče. Ve 39. minutě Rezek nalil Pohnětalovi na malé vápno, ten šanci zahodil a vyslal malou domů do náruče Uhlíře. Fotbal se hrál střídavě na obě strany a nebyla nouze o gólové příležitosti. Druhou půli, v silném lijáku a na těžkém terénu, hosté získali převahu. A v 52. minutě se jim podařilo vyrovnat. Císař perfektně nacentroval na osamoceného Pohnětala do malého vápna a ten ukázkově z voleje zakončil 1:1. O sedm minut později vyslal Valenta přes celou půlku hřiště prudký centr na kasu. Uhlířovi nadělal problémy, vyklouzl mu z rukou, vyrazil ho nad sebe a tak tak ho stihl chytit. V 68. minutě z přihrávky Pohnětala na velké vápno, Císař přestřelil bránu. Po dalších dvou minutách, předvedli hosté další pěknou akci na jeden dotek. Čáslavský na Rezka a ten vyslal Pohnětala samotného na kasu. Zakončení se nedočkal, ve vápně byl faulován, ale ustál to, takže penalta se neuskutečnila. Domácí hrozili z trestných kopů, po zbytečných faulech Čuříka a následně Karla. V 85. minutě měli příležitost opět hosté. Karel z pravé lajny skvěle nacentroval na Křikavu do vápna. Jeho střelu Uhlíř perfektním zákrokem zneškodnil. Hned na to domácí reagovali brejkem. Císař střelu Bubna na poslední chvíli zablokoval. Světlá měla ještě obrovskou šanci v posledních vteřinách mače. Tůmy roh mířil na Valentu, který hlavičkoval před kasu, kde míč tečl ještě Křikava, bohužel ale do tyčky a od ní na roh.