Góly: 18. a 45. Pohnětal, 38. Křikava – 56. Musil, 60. Flekal (PK)

ŽK: 5:4

ČK: 2:0 (30. Dvořák, 60. Valenta)

Diváci: 300

Sestava Světlá: Janota – Dvořák, Valenta, Náděje, Císař – Čuřík (2. Karel – 75. Jelínek), Čáslavský, Tůma, Rezek – Křikava (90. Muzikář), Pohnětal. Přibyslav: Matějka – M. Teml (2. Smejkal), Němec, Votava – Škach (66. Pochop), Krčál, Flekal, Musil, Vykoukal – Vopršal, Svoboda.

V drama se poměnily hned úvodní minuty derby. Čuřík s Temlem, jako dva neústupní berani, se v hlavičkovém souboji srazili a pak už jen bezvládně dopadli na zem. Obličeje všech přítomných se rázem změnily na vyděšené a nic netušící. Temla odnesli na nosítkách a Čuříka doprovodili na střídačku. Oba odvezla sanitka, i když Čuřík s velkou boulí na hlavě, odpověděl na povel lehni si se slovy: „nejsem přece žádný máslo,“ i tak musel pro jistotu odjet na rentgen. Naštěstí vše dopadlo dobře a oba vyvázli s pár stehy. Po tomto šoku se vedení ujali v 18. minutě domácí. Vystřídaný Karel se po levé straně dostal až do vápna a odtud s přehledem našel za sebou osamoceného Pohnětala. Ten prudkou střelou orazítkoval obě tyčky a dostal Světlou do vedení 1:0. Ve 30. minutě Krčál ze středu zálohy, dokonalou přihrávkou do ulice, poslal Vopršala na Janotu, ale Dvořák ho stačil před vápnem skluzem zezadu doslova urvat. Vysloužil si za to ihned červenou. Domácí získali najednou převahu, jejich tlak sílil, jakoby jim hra v deseti spíše pomohla a ve 38. minutě přišla zásluha. Po faulu Smejkala u rohového praporku se Tůma výborně zhostil trestného kopu, když ho namířil před kasu a Křikava hlavičkou pod břevno navýšil skóre 2:0. A trestalo se dál. Ve 45. minutě si na své konto připsal další branku z dorážky opět Pohnětal 3:0. V pětiminutovém nastavení se na gól hosté už nezmohli.  Po výměně stran se ale karta obrátila. V 50. minutě Musil ve vápně nalil na střelu Krčálovi, ale ten přestřelil. O šest minut později se podařilo prosadit Musilovi. Krčál mu oplatil přihrávku, když přehodil obranu a Musil si před Janotou už poradil, na poslední chvíli jeho střelu chtěl Časlavský zlikvidovat, ale marně spíše ji tečl do protisměru a Janota na ni už nedosáhl 3:1. Fatální chybu předvedl v 60. minutě jinak bezchybně hrající Valenta. Místo aby v pokutovém území odkopl míč do bezpečí, zaváhal a Vykoukal už mu dýchal na záda, sebral mu balón a běžel sám na Janotu. Tam ho Valenta neúprosně skopl. Domácí v tu ránu hráli v devíti a Flekal proměněnou penaltou zahájil boj o zlaté body. I když svým tlakem Přibyslaváci domácí sotva pustili za půlku, nepodařilo se jim přes světelské vytrvalce, dosáhnout alespoň vyrovnávacího gólu. A tak po nepředstavitelných nervech zazněl závěrečný uklidňovací hvizd, všem domácím spadl doslova kámen ze srdce a mohlo se jít slavit!