Propadák v derby

publikováno 01.10.2011 (aktualizováno 02.10.2011)

Ledeč B - Světlá B 7:2(3:1)

Góly: Šmíd,Krupička

Průběh: 0:1,1:1,2:1,3:1,4:1,5:1,6:1,6:2,7:2

Sestava:   Novotný - Johanides,Vaňkát,Vaňásek - Kroužek,Krupička,Frolka,Muzikář - Šmíd,Teplan,Sobek

Mohl bych téměř do puntíku zopakovat referát z Ranska s jediným rozdílem, že tentokrát jsme měli gólmana,ale pro změnu poslepovanou obranu - musel hrát Johanides (po roce a půl bez fotbalu) a Vaňkát šel netradičně hrát středního obránce, a nezvyk byl na průchodnosti obrany znát. Rozhodlo 30 minut v prvním poločase, kdy domácí bez větší námahy nasypali špatně se pohybujícím hostům 5 gólů. Přitom utkání začalo pohádkově. Ve druhé minutě se po zmatku ve vápně prosadil Šmíd - 0:1. V 5. minutě vyrazil do brejku Šmíd s Teplanem, prvně jmenovaný na sebe natáhl hráče a přihrál na penaltu, kde stál nikým neatakovaný Teplan, který si mohl rozmyslet, "kam s ním". Zřejmě o tom tak přemýšlel a zapomněl si u toho míč zpracovat. Z obrovské šance nebylo nic. Ještě do 10. minuty se hosté cukali, pak však domácí z vápna podstřelili Novotného (1:1)  a od té chvíle byli pány dění na hřišti. Do poločasu navýšili skóre na 5:1. Během té doby sice občas Světlá dostala šanci, jenže je zahazovala buď přímo nebo zkaženou finální nahrávkou. Do druhého poločasu nastoupila se snahou o korekci, ale stejně jako v Ransku dostala hned po začátku gól z trestného kopu na 6:1.  Vypadalo to, že je po zápase, ale začali se dít věci. Nejdříve Světlá snížila hlavičkou Krupičky po centru Sobka -6:2, pak se zranil Vaňkát (zlomená lýtková kost) a hosté,kteří přijeli jen s 11 bojeschopnýma lidma, šli do deseti. Paradoxně pak měli ještě obrovské šance Teplan a Krupička.Snížení viselo ve vzduchu. Domácí se ubránili, několikrát taky nebezpečně zaútočili  a v poslední minutě pak kosmeticky, opět po standardce, upravili na konečných 7:2.