Góly: 35. Čuřík - 15. A.Hejda, 36. Starý, 57. Papež

ŽK: 2:3

Diváci: 150

Sestava Světlá: Janota – Náděje (86.Muzikář), Čáslavský, Valenta, Rezek – Čuřík, Císař, Pohnětal, Karel – Křikava, Štros

Pelhřimov: M. Dvořák – Čmucha, Hejda R., Máca, Razima – Papež, Hejda A., Hovorka, Starý – Vlach, Hrnčíř (70. Hurda).

Světlá si vybrala téměř po dvou letech prohru na domácí půdě. V Pelhřimově dostali výprask 4:0, takže se dalo předpokládat, že se na něj řádně připraví a nepodcení jejich hru. Ale i tak se stal pravý opak. Sehraným dojmem působili hosté, domácí obrana nefungovala zrovna nejlépe a to se dá říci i o zbytku celku. Vytvářeli hostům prostor a ty si hráli fotbal. Ve 12. minutě nepohlídaný Hovorka dal přesnou přihrávku do ulice na malé vápno. Tam byl přichystaný Starý, ale jeho střelu stačil Janota vyrazit na roh. To už se mu ale nepodařilo o tři minuty později. Rohu se zhostil Papež, na kasu výborně hlavičkoval osamocený Vlach, ale skóre upravil nakonec tečující Aleš Hejda 0:1. Poté se dostali ke slovu domácí. Valenta vyslal centr na Křikavu, od něj míč odrazem doputoval na Čuříka a ten z první mířil pouze vedle tyčky. Posléze to zkoušel Císař, tentokrát nad. Vyrovnávacího gólu se dočkali domácí ve 35. minutě ukázkovou akcí. Pohnětal vybojoval balón a precizně přihrál Štrosovi do běhu. Ten naznačil střelu a efektivně přihrál na dobíhajícího Čuříka, který bez váhání prudkou střelou vyrovnal na 1:1. Domácí se neradovali dlouho a v další minutě přišlo hned prudké zchlazení. Papež vyslal úplně samotného Starého na kasu, který si bez problému s bezmocným Janotou poradil 1:2.

Po vyčinění v šatně se Světlá trošku probrala a do poločasu vstoupila akcí Pohnětal, Křikava, ale střelu Křikavi Dvořák vyrazil. V 57. minutě se jim ale opět zbytečně nepodařilo uhlídat Starého, proběhl po pravé lajně a s přehledem nacentroval na Papeže před kasu, který navýšil na 1:3. Domácí po třech inkasovaných gólech zlepšili útočnou produktivitu, nicméně půl hodiny je ještě dost času. Nejdříve se sám uvolnil Štros a pokusil se přes výborně chytajícího Dvořáka prosadit. Nepodařilo se tak ani Křikavovi z rohu Nádějeho, jeho hlavičku do šibenice, Dvořák skvělým zákrokem zlikvidoval. A poradil si tak i s dalšími pokusy Světlé. Po rohu Karla, opět s hlavičkou Křikavi. V 78. minutě Pohnětal přihrál na Rezka a ten z rohu malého vápna kasu přestřelil. Poslední zoufalé záchvěvy Světeláků, byly nejdříve v 83. minutě, když Císař po přihrávce Štrose mířil nad. V poslední minutě hlavičkoval znova Křikava a z chumlu už nedokázal odražený míč nikdo dorazit. Světlá se rázem posunula z prvního výslunního fleku, kde nyní září Chotěboř s dvoubodovým náskokem, na třetí místo o skóre pod Dobronín se kterým budou v neděli bojovat o další body.