Světlá je zpět na výslunní!

publikováno 01.11.2011

SVĚTLÁ  A – SOKOL BEDŘICHOV 3:2 (1:1)

Góly: 42. Náděje, 66. Pohnětal, 77. Čuřík – 11. Novák, 90. Mašek P.

Rozhodčí: Nenadál

ŽK: 1:0. Diváci: 200

Sestava  Světlá: Janota – Císař, Valenta, Náděje, Dvořák – Karel (75. Štros), Pohnětal, Čáslavský, Čuřík (84. Muzikář) – Křikava, Rezek. Bedřichov: Šána – Horáček L., Lapeš, Mareš, Záboj – Horáček M., Mašek D., Mašek P., Paulík – Volák (56. Kolman), Novák.

Domácí podcenili v úvodu utkání mladíky od Jihlavy, tým složený z ročníků 94 a nejvýš 85 kapitán Dalibor Mašek, se ujali hned v 11. minutě vedení. Nepohlídaný Petr Mašek s přehledem přihrál do běhu Novákovi a ten bez větších potíží z malého vápna skóroval 0:1. Po čtvrt hodině hry se do šance dostal Křikava z centru Valenty, hlavou se mu přes Šánu prosadit nepodařilo. Hned poté vyslal Křikava mířenou přihrávku do vápna na Rezka, ale jeho zakončení bylo bez efektu do gólmana. A v následujících minutách se gólové příležitosti opakovaly. Nejprve z centru Valenty Křikavy hlavičku Šána vyrazil. Následně neproměnil v hlavičkovém souboji Čuřík roh Karla. Ve 26. minutě mířil Pohnětal střelou z velkého vápna nad. Ve 34. minutě Císař z první poslal odražený balón zpět do chumlu před bránu na Čuříka a od něj putoval pouze vysoko nad kasu. O tři minuty později Karlova zpětná střela z první se odrazila od obrany hostů a Pohnětal prudkou střelou z velkého vápna, dorážel vedle kasy. Domácím se přece jen tři minuty před koncem půle podařilo vyrovnat. Po faulu na Čáslavského se perfektně ujal trestného kopu Náděje a vymetl levou šibenici Šánovy brány 1:1. V 51. minutě zkoušel z přihrávky Karla, zakončit patičkou za sebe Čuřík. V následující minutě zahodili hosté tutovku. Poslední Náděje nešťastně hlavičkoval za sebe a vyslal tak Voláka samotného na Janotu, ale ten jeho střelu vyrazil. V 59. minutě po trestném kopu Císaře mířil nad Valenta. Šedesátá šestá minuta přinesla domácím vedení. Náděje se opět výborně zhostil trestného kopu, když ho nasměroval do malého vápna na Pohnětala a ten zkušeně z první po zemi k tyči dorazil 2:1. V další minutě se k zakončení dostali hosté, konkrétně Paulík, jeho nebezpečnou střelu z velkého vápna vyrazil Janota na roh. V 77. minutě vystřídaný Štros z kombinace na jeden dotek, vyslal po lajně na kasu Čuříka, který bez váhání Šánu prostřelil 3:1. Od tohoto okamžiku se Světeláci uklidnili a předváděli ukázkový fotbal. Deset minut před koncem se do obrovské příležitosti dostal Čuřík. Valenta skvěle nacentroval přes půlku do malého vápna na dobíhajícího Čuříka, ale jeho zakončení šlo smolně deset čísel vedle tyčky. V 86. minutě po rohu Nádějeho, mířil Pohnětal vedle kasy. Hosté se ale nenechali zahanbit a v poslední minutě navýšili skóre na 3:2. Petr Mašek jako zkušený mazák, přeloboval z velkého vápna Janotu a dočkal se tak zaslouženého potlesku. Světlá tedy po dalších třech získaných bodech, přezimuje na nejvyšší příčce tabulky 1. A třídy. Chotěboři skončila vítězná vlna ve Štokách a rázem uvolnila místo Světelákům, když se posunula o bod pod ně.

A na závěr je třeba poděkovat nejen hráčům a ostatním členům týmu, ale především i fanouškům za výbornou diváckou kulisu na všech utkáních!

Obrázky k článku