Dáme bůra, dáme bůra!

publikováno 02.04.2012

SVĚTLÁ – H. BROD B 5:0 (0:0)

Góly: 49., 64. a 75. Křikava, 74. Pohnětal, 85. Sobek

Rozhodčí: Masopust

Sestava Světlá: Janota – Dvořák, Valenta, Náděje, Císař – Čuřík (72. Tůma), Pohnětal, Rezek, Karel (78. Jelínek) – Křikava (82. Sobek), Štros.

Sestava H. Brod B: Soukal – Havel, Vrba, Koblížek, Pártl – Udržal, Fialka, Kuchta, Bača – Teplan (75. Semrád) Sůva (7. Zimprich).

První jarní domácí utkání Světeláků, přineslo změnu v kádru. Hned po zápase se podepsaly přestupní lístky a Tůma se vrací zpět do Brodu. Broďákům chyběl v sestavě Mišta a Zeman. Úvodní kolo vyhráli doma s Dobronínem a Světlá nechala dva body v Ledči.

Do zápasu vstoupila Světlá ustrašeným dojmem. První půli se nehrál divákům oku lahodící fotbal. I tak si po chybě domácí obrany vytvořili Broďáci dvě šance. V osmé minutě obrana zaspala, ale osamocený Teplan si před Janotou poradit nedokázal a zahodil tutovou šanci. Ve 23. minutě se ke slovu dostali domácí, Pohnětal se zkoušel prosadit střelou z velkého vápna. O deset minut později poslední Valenta chybně přihrál a poslal hosty do brejku. Janota jejich pokus zneškodnil a vyrazil balón na roh. A hned poté Teplan nevyužil další příležitost Brodu. Hosté, oproti domácím, kterým se v této pozici nedařilo, byli nebezpeční v trestných kopech a rozích. Ve 40. minutě se prokázala nervozita domácích. Křikava si perfektně naběhl do vápna, tam ho gólman Soukal smetl a následovala penalta. K té se postavil Štros, ale neproměnil. Soukal vystihl předem směr a jeho střelu vyrazil.

Po přestávce se přece jen domácí vzchopili a začali se drát do útoku. Po pěti minutách hry se dočkali kýžené odměny. Štros z úhlu prudce přihrál před kasu. Soukalovi balón prošel pod rukama, doputoval ke Křikavovi a ten bez problémů dorazil 1:0. V 64. minutě si Štros znovu napravil reputaci. Z pravého rohu nacentroval přesně na dobíhajícího Křikavu, který zkušeně hlavou skóroval 2:0. V 74. minutě navýšil stav na 3:0 Pohnětal. Dalšího gólu se domácí dočkali v následující minutě. Karel po vzoru Štrose výborně nacentroval před kasu, kde se situace opakovala. Křikava skvěle hlavou zakončil hatrrickem na 4:0. Pět minut před koncem vyslal Janota výkop až do vápna hostů. Nabíhající Štros šel hlavou do souboje se Soukalem a odražený balón se dostal k dobíhajícímu Sobkovi, který bůrem uzavřel skóre.

Obrázky k článku