Góly: 62. a 68. Michal – 27. Čuřík, 32. a 90. Pohnětal, 84. Křikava

Rozhodčí: Staněk

ŽK: 1:3

Diváci: 180

Sestava Habry: Krátky – Hájek, Janouch, Vavřička (66. Šambera), Moravec – Kudláček, Stránský, Korel, Michal – Vlček (70. Bártík), Toma. Sestava Světlá: Janota – Císař, Náděje, Valenta, Dvořák – Karel (80. Muzikář), Pohnětal, Jelínek, Rezek – Křikava, Čuřík (51. Sobek).

Tak vypadala nedělní hra Světeláků na půdě Habrů, která připomínala hru třetí třídy. Od domácího celku, který je na posledním místě tabulky 1.A třídy, se tento styl hry dal čekat. I když se jim na jaře celkem daří, podařilo se jim zdolat Pelhřimov 4:0 a ve Věžnici vyhráli 2:1. Ale od prvního mančaftu se předpokládá kombinační hra se vším všudy, ještě když diváckou kulisu tvořila většina světelských fandů. Samozřejmě dá se pochopit, že se hraje těžce s posledním týmem a snadno se nechá přizpůsobit jejich hře a kord venku. Ale to, co předváděli hoši ze Světlé, nemělo obdoby. Takže se musí teď jen zapomenout a jet dál, vždycky se nedaří a na historii se už ptát nikdo nebude, důležité je, že se vyhrálo, sice trapně, ale vyhrálo. Bohužel nebo spíš bohudík se hraje na body a ne krásu. Někdy se prohraje smolně, i když se hraje výborně.

Hned v úvodu patřila první příležitost Rezkovi, když měl sám nájezd na Krátkého a zakončil pouze malou domů. O dvě minuty později unikl haberský Kudláček a přihrál na velké vápno dobíhajícímu Tomovi, ten ale přestřelil. Poté se dostal do šance opět Rezek, neúspěšně. V 16. minutě vyslal Valenta dlouhý pas na Křikavu. Ten sice vyškolil gólmana, ale z úhlu vysoko přestřelil kasu. Po dvaceti minutách hry měl další příležitost úplně osamocený Kudláček, když ránou z velkého vápna minul. Prvního gólu se dočkali ve 27. minutě hosté. Jelínek si ve vápně poradil, našel Čuříka a ten zprvní skóroval do levého dolního růžku 0:1. Další gól Světlé padl zásluhou gólmana Krátkého ve 32. minutě. Císař se ujal trestného kopu, Krátkému lehký balón vypadl z náruče a Pohnětal bez problému dorazil 0:2. Ve 40. minutě se dostal do šance Toma, ale jeho hlavička skončila bezpečně v Janotově náruči.

Po výměně stran připsal gól na skóre Habrů Michal 1:2. A v 67. minutě tentýž hráč zajistil po rohu vyrovnání domácích na 2:2! A to se Světlá pomalu začala probírat a následujících dvacet minut se hnali za výhrou. V 83. minutě navýšil skóre Křikava. Nejdříve nejistě trefil tyčku a poté dorazil na 2:3. V 90. minutě přidal čtvrtý ujišťující gól Pohnětal, když si s přehledem ve vápně poradil.

Přibyslav smolně prohrála doma s Pelhřimovem a rázem se posunula na třetí místo a uvolnila první flek Světlé.