Pohnětal spasitelem!

publikováno 14.05.2012

SVĚTLÁ A – VĚŽNICE 2:0 (0:0)

Góly: 69. a 75. Pohnětal

Rozhodčí: Čamra

Sestava Světlá: Adamec – Karel, Valenta, Pohnětal, Dvořák – Sobek (52. Císař), Pecha, Rezek (31. Náděje), Jelínek (64. Čuřík)– Křikava, Štros. Věžnice: Šrámek – Kunc, Kölbl, Fikejz, Havlíček – Neuvirt (81. Brukner), Šimoníček, Čaloud, Chalupník – Šejstal (88. Adamec), Prokeš (77. Muzikant).

Světlá venku s Věžnicí vyhrála bojovností zaslouženě 2:1. A doma, tak jako v zápase v Přibyslavi, patřila Světelákům první čtvrt hodinka hry. Následující čas působili jak leklé ryby a nedá se hovořit o dobrém výkonu, zase je tu to ale, takže se zavčasu hoši probrali. V první minutě vyslal výborně Pohnětal Dvořáka po lajně a jeho následný centr směřoval na hlavu Štrose, který se trefil pouze vedle tyčky. Hosté hned nato trefili nepřesným centrem břevno. V 7. minutě Sobkův trestňák prošel až na Štrose do vápna, ten zprvní nůžkami našel Křikavu na penaltě. Křikava bez váhání střílel, ale Šrámek se vyznamenal a jeho střelu pěstí vyrazil nad sebe a poté skončila v jeho náruči. …………..Ve 40. minutě zastavil až na malém vápně před Adamcem Pecha útočníka, krerý si sám s přehledem proběhl přes celé hřiště. O minutu později Karlův centr do vápna, Křikava hlavou sklepl na Pohnětala a ten z velkého vápna přestřelil kasu. Gólovou příležitost měl Štros před koncem půle. Sobkův přízemní trestňák doputoval na Pohnětala, který zprvní střílel, Šrámek vyrazil na Štrose a tomu se skákající balón zamotal mezi nohy a bylo po šanci.

Po změně stran si kombinací na jeden dotek vytvořili hosté šanci, ale Karel na poslední chvíli do střeli z úhlu vápna zasáhl skluzem a zabránil gólu. Dá se říci, že Světlá se vzpamatovala, od 50. minuty si vytvářeli jednu akci za druhou a koncovým hráčem se stával s velkou smůlou Křikava. Nejprve trefil tyč. Hned poté po přihrávce Štrose jeho pokus skončil u gólmana. V 57. minutě přišla další tyčka. A o tři minuty déle Nádějeho trestný kop z půlky, hlavičkoval Křikava vedle. V 69. minutě si napravil reputaci, když perfektně vyslal časovanou kolmici na penaltu, kam si naběhl Pohnětal a nekompromisně skóroval 1:0. Další precizní akce na jeden dotek byla k vidění v 75. minutě ve složení Štros-Pohnětal-Křikava-Pohnětal. Finální přihrávku zařídil opět Křikava a zakončující Pohnětal nasadil Šrámkovi jesle na konečný stav 2:0.