Prokletý Pelhřimov!

publikováno 22.05.2012

FK PELHŘIMOV B – SVĚTLÁ  A 4:2 (3:1)

Góly: 23. Papež, 38. Zabloudil, 45. a 74. Hák – 5. Štros, 85. Čuřík

Rozhodčí: Novotný

Sestava Pelhřimov: Dvořák – Rysl, Vacek, Máca, Čmucha – Horký (54. Novák), Zabloudil, Hovorka, Papež (82. Hejda R.) – Krtek, Hák (78. Starý); SvětlÁ: Adamec – Dvořák, Valenta (71. Sobek), Náděje, Císař –Jelínek, Pohnětal, Pecha (46. Čuřík), Karel – Štros, Křikava.

Tak už lze ve Světlé Pelhřimov nazývat. Může se už jen pouze diskutovat, v čem spočívá hlavní kámen úrazu, když Světlá s nimi prohrála i doma 3:1, před tím 4:0 venku a nyní 4:2. Kolem tohoto tématu jsou nekonečné spekulace. Někdo tvrdí, že to bylo rozhodčím, někdo zase, že měli posily z áčka, další že to je prostě nemohoucností hráčů nebo gólmana a jiní že Světlá na Pelhřimov neumí hrát, přitom kdysi s nimi ještě s přehledem vyhráli, to bylo ovšem v roce 2010. Takže se ani nedá říct, že jeli, i když z první příčky, do Pelhřimova jako zmiňovaný favorit. A díky hokeji nebyla k vidění ani divácká podpora.

Tentokrát byl hlavní sudí opravdu podezřívaný, když pískal viditelně proti Světelákům a nepískl jim ani dvě jasné penalty. Jde se na to částečně vymluvit, ale dvě penalty byly tentokrát jehlou v kupě zahozených šancí. Takže všechny výše uvedené faktory jsou pravdivé, ale nemohoucnost převládá. I tak hned ve 4. minutě se Světlá dostala do vedení. Karlův roh se dostal až na Pechu za malé vápno, jeho střelu Dvořák vyrazil na Štrose a ten skóroval 0:1. Hned na to si vyjel sám na gólmana Pecha, ale jeho střela mířila vedle tyčky. Po dvaceti minutách hry se dostali do příležitosti domácí. Nejprve zakončoval Horký, Adamec vyrazil. A poté se prosadil Papež přízemní střelou z velkého vápna 1:1. A následně vyslal dělovku znovu z  velkého vápna od břevna na brankovou čáru. Dalšího gólu se domácí dočkali ve 38. minutě. Nepohlídaný Hovorka s přehledem vyslal centr do vápna na Zabloudila a ten si před Adamcem hlavou poradil 2:1. Minutu před koncem půle hosté nevyužili šance. Nejdříve střílel Jelínek, Dvořák vyrazil na Štrose, ten příhrál na Křikavu, kterému se dvakrát po sobě nepodařilo Dvořáka prostřelit. Místo aby hosté do kabin vyrovnali a uklidnili se, tak si zbytečně nechali dát shazující gól na 3:1. Když Krtek, jako posila z áčka, přesně přihrál na penaltu na dobíhajícího Háka, který bez problému v klidu zakončil na 3:1. Druhou půli netřeba komentovat, protože na tolik gólových příležitostí, které si Světlá sotva vytvoří za čtyři zápasy, by nevystačil formát A4. Obrovské šance zahodil jak Štros, tak Křikava. Následně pak střídající Čuřík a Sobek, který pak přihrál do prázdné právě Štrosovi. Za zmínku stojí až potupující gól domácích, spíše Adamce ze 75. minuty. Kdy Adamec nechytil Háka jednoduchou střelu po zemi z velkého vápna a prošla mu pod rukama 4:1. A pět minut před koncem trošku upravil skóre na 4:2 Čuřík. A jestli někde někdo uvádí, že Pelhřimov měl výraznou převahu, tak to je pouhý omyl z klamného výsledku. Domácí dali 50% svých šancí a uhráli si přesně to, co potřebovali. Kdyby to tak bylo na straně Světlé, tak vyhrají vysokým debaklem.