Nebe a dudy!

publikováno 28.05.2012

SVĚTLÁ A – DOBRONÍN 2:1 (2:0)

Góly: 18. Křikava, 35. Čuřík – 74. Kalců

Rozhodčí: Šebek

Sestava Světlá: Adamec – Císař, Čáslavský, Náděje, Dvořák – Karel (68. Sobek), Pohnětal, Pecha, Jelínek (89. Muzikář) – Křikava, Čuřík (83. Dibelka).

Po víkendu vypadá následující pořadí, tak že Chotěboř si po výhře v Pohledu stále drží tříbodový náskok před Světlou. Do konce sezóny zbývají tři zápasy a tabulka je pořád otevřená. Světlá i přesto, že hrála proti odevzdanému a oslabenému soupeři, tak se žádný debakl ani přehledné vítězství nekonalo. Nadpis vypovídá za vše.

První půle začala klasikou Světlé. Dvacet minut nepustili hosty za půlku a vytvářeli si ukázkové šance. Hned ve druhé minutě Chvátal vyběhl z branky a Jelínek z rohu připravil na střelu do prázdné Pohnětalovi, jenže ten se ale špatně trefil a bek hostů stihl jeho pokus zastavit před kasou. V šesté minutě si Křikava s Chvátalem pohrál, nejprve mu nasadil jesle a poté smolně trefil tyčku. V 18. minutě se Světlá dočkala kýženého vedení. Křikava po samostatném nájezdu precizně z úhlu skóroval 1:0. Po třech minutách se zkoušel prosadit znova. Pecha vyslal kolmici do vápna, kam si Křikava naběhl, nasadil další jesle tentokrát bekovi a prudkou přízemní střelou kasu minul. Ve 35. minutě se hosté zastavili a čekali na mávnutí ofsajdu. Čuřík dál pokračoval sám ve hře až ke gólmanovi, zahrál mu na opětovné housle a navýšil tak skóre na 2:0.

Druhou půli se na hřišti pásly ovce. Bylo k vidění pár nedotažených záchvěvů Světlé a dokonce i Dobronína, ale i tak to byl nudný fotbal bez života. Světeláci nebyli schopní přidat gól, aby dohráli v klidu, místo toho si nechali dát v 74.minutě na 2:1. Když osamocený Kalců dorážel po přihrávce Záškody. Ale ani to Světlou neprobralo a měli co dělat, aby zápas neskončil dělbou bodů.