Nečekané body

publikováno 20.08.2012

Lipnice - Světlá B 2:3 (1:2)

Góly:  Bárta T., Šemík, Sobek

Průběh:  0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 2:3

Sestava:   Janota - Petřík,Vaňkát,Šmíd,Muzikář - Kořínek , Sobek,Krupička,Jelínek - Bárta T., Šemík (88. Karel)

Několikrát za posledních pár let odjížděla Světlá dobývat lipnické podhradí s ambicema a vždy se vracela s prázdnou. Tentokrát to bylo výrazně skromnější. Dovolené, pracovní povinnosti a souběžně hrané utkání dorostu proselo kádr a tak se na Lipnici jelo bez jediného náhradníka, resp. s Karlem na střídačce, pouze pro taktické střídání (v neděli ho čekal zápas za A-team).  Utkání určitě nebylo pro diváka hezké. Za velkého tepla se hrála spíše na(o)kopávaná. Hezkých akcí za celý zápas bylo pomálu. Světlá se snažila hrát fotbal (a moc jí to zpočátku nešlo), Lipnice si na nic nehrála a od prvních minut se držela striktně taktiky "dlouhý nákop a boj". A jelikož jejich útočníci byli dostatečně pohybliví a důrazní, zatímco obrana hostů evidentně nebyla ve své kůži, zrodilo se několik velkých šancí, které však domácí buď zaházeli nebo je vychytal Janota. A tak po několika varováních udeřilo na druhé straně. Kořínek ustál souboj na kraji velkého vápna s brankářem domácích a poslal míč před bránu, kde se navrátilec do základní sestavy Bárta (po dlouhých 14 měsících) nemýlil a  Světlá vedla 0:1.  Hosté ožili a chvíli to vypadalo, že budou mít navrh. Jenže zdravotně indisponovaný Vaňkát vyrobil hrubku při rozehrávce a domácí rozebrali obranu do šroubku -1:1.  Světlá odpověděla minutu před pauzou - Sobek z trestného kopu z poloviny hřiště našel ve vápně zcela nehlídaného Bártu, jeho hlavičku gólman domácích ještě stihl zastavit, dorážku Šemíka již ne - 1:2 a šlo se do kabin.

Druhá půle skýtala stále stejný obrázek - Lipnice se snažila , útočila ,ale jejich akce končili nejčastěji v zámezí nebo na kopačkách hostů, Světlá hrála na brejky a taktika jí vyšla.  Nejdříve pár nadějných brejků zazdila, šance zahodili Šemík i Bárta.  V cca 75. minutě však našel Janota dlouhým výkopem Bártu, ten přiklepl Sobkovi, který obešel zadáka domácích a zavěsil nad padajícím brankářem - 1:3. Zdálo se , že je rozhodnuto. Jenže v 85. minutě vyrobil další hrubku střed obrany hostů, když se jim nepodařilo zpacifikovat vysoký odraženýc míč a domácí útočník hlavou přehodil Janotu. Bohorovně hrající Světlá pak ještě v 90. minutě ještě pustila lipnické do obrovské šance, naštěsí bez trestu, a pískal se konec.

Nebylo to nic hezkého,ale body se počítají.