Rozhodčí: Přítazský

ŽK: 2:3

Diváci: 220

Sestava Herálec: Březina – Bártl (90. Koubek), J. Stojan, Paclík, Vytasil – Kuchta, Pátek, Komůrka, L. Stojan – Král, Dvořák; Světlá: Adamec – Císař, Pecha, Valenta, Dvořák - Čuřík (82. Jelínek), Rezek, Pohnětal, Karel (73. Sobek) – Křikava, Štros

Hodně diskutované derby Herálec – Světlá, sestupující nováček versus aspirant na postup do kraje, nabídlo divákům dostatek gólových příležitostí, ale výsledek tomu tak neodpovídá. Na šance ani na kdyby se ale bohužel nehraje. Rovněž tak na těžké prostředí, které okusili hosté. Na sjezdovce si jen tak nezahrají a pro Herálec je to značnou výhodou.

V 5. Minutě Štros nalil Křikavovi na velké vápno, ale jeho střelu Březina vyrazil. O čtyři minuty později se zkoušel prosadit domácí Dvořák, když nečekaně z otočky ránou vyzkoušel reakci Adamce, který potvrdil svou formu a střelu zneškodnil. Posléze zakončoval levačkou Pohnětal nad a po akci Rezka, míříl Čuřík z úhlu neúspěšně na zadní tyč. Ve 25. minutě zahrozili domácí nebezpečným rohem J. Stojana a Kuchta hlavičkoval nad. Po půl hodině hracího času mohl skórovat Císař, sám si vytvořil příležitost a sám si ji zahodil, z velkého vápna mířil podél gólmana smolně vedle tyčky. Osudovou chybou hostů se stala 37. minuta, nevyužili šancí a nechali si dát rozhodující gól do kabin. Komůrka se ocitl sám ve vápně hostů, přihrál pod sebe na nabíhajícího Pátka a ten připravil konečnou přihrávku na L. Stojana, který bez problému dorazil 1:0. Po výměně stran vybojoval L. Stojan balón ve vápně hostů a vrátil ho centrem zpětně před kasu, kde musel opět Adamec zachraňovat situaci. Největší příležitost hostů přišla v 53. minutě. Po faulu na Čuříka, se hostům vydařil konečně jeden z trestných kopů. Císař ho směřoval do chumlu na penaltu, kam si naběhl Valenta a prudce hlavičkoval do kasy, ale Březina zasáhl v pravý moment a výborně těžký balón vytáhl z nebezpečí. V následující minutě zakončoval vysoko nad Císař. V 65. Minutě vyrazil Adamec střelu Pátka na roh. Zbylé minuty Herálec včetně pořadatelů a diváků zafungoval svou sehraností a to zdržovat i přes cenu žluté karty, zakopáváním, schováváním balónů, apod. Ale za stavu 1:0 pro domácí, kteří byli navíc pod tlakem, se tato situace dala předvídat. Takže si takticky a hlavně díky nemohoucnosti hostů skórovat, udrželi cenné vítězství.