Góly: 15., 27., 82. a 86. Křikava, 83. Štros

Rozhodčí: Kuchyňa

ŽK: 2:2

Diváci: 200

Sestava Světlá n. S.: Adamec – Císař, Valenta, Náděje, Dvořák – Karel (72. Jelínek), Pohnětal, Rezek (80. Sobek), Čuřík (86. Muzikář) – Křikava, Štros; Pelhřimov: M. Zabloudil – R. Hejda, Máca, Rysl – J. Zabloudil - M. Kubík (70. Hrnčíř), J. Kubík, Hovorka, Horký (63. A. Hejda) – Starý, Papež

Konečně se zlomilo prokletí, po třech prohrách s Pelhřimovem v řadě, měli domácí dost velkou motivaci nastolit jiný řád. Na jaře loňského roku prohrála Světlá venku 0:4, následně doma 1:3 a letošní jaro 4:2. Zmiňované poslední utkání neslo obrovskou smůlu Světeláků v koncovce, přispěl k tomu i vysoce rozhodčí, když nepískl dvě jasné penalty a Pelhřimov využil skoro všech svých šancí.

Do utkání vstoupili lépe domácí a postupně si vytvořili převahu. Po čtvrt hodině hry Valentovu zpětnou hlavičku prodloužil zprvní Štros přes obranu a Křikava z pozice sám na gólmana skóroval k pravému dolnímu růžku 1:0. Poté se dostali do příležitosti hosté, když Hovorky nebezpečný roh Rysl hlavou sklepl na Adamce. O dvě minuty později po faulu na Štrose se ujal Náděje trestného kopu a hlavičkující Pohnětal, mířil nad břevno. Ve 27. minutě po zpětném nákopu Nádějeho, šel Štros do souboje a vítěznou hlavičkou, zařídil Křikavovi další šanci, kterou na druhý pokus využil 2:0. Třicátá minuta přinesla faul na Pohnětala a Císař z trestného kopu trefil přímou spojnici Zabloudilovy kasy. Druhou půli, se začala ztrácet iniciativa domácích, výrazně polevili, což hosté zkoušeli využít a prvních dvacet minut byli lepším celkem. Za zmínku stojí akce z 55. minuty, Čuřík-Křikava-Štros, ale zakončujícího Křikavy úmysl, Zabloudil prokoukl a byl na místě. V 65. minutě se na opačné straně vyznamenal i Adamec, nejdříve vytáhl těžkou střelu Hejdy z úhlu a poradil si i s následně dorážejícím Kubíkem. Vychytal i další dvě velké příležitosti hostů a zasloužil se na následném dění utkání. Poslední čtvrthodinka hry patřila opět domácím. V 82. minutě Pohnětal vybídl Sobka po lajně na roh, z této pozice Sobek perfektně nacentroval na nabíhajícího Křikavu, který bez problému hattrickem navýšil stav na uklidňujících 3:0. Minutu nato oplatil Štrosovi asistenci, přihrál mu do prázdný, Štros neodmítl a dorazil na 4:0. V 86. minutě tato dvojice završila skóre na 5:0. Štros šel do souboje s gólmanem, a číhající Křikava se znovu nemýlil.