Rozhodčí: Škorpík

ŽK: 2:2

Diváci: 200

Sestava Světlá: Adamec – Císař, Valenta, Náděje, Dvořák – Sobek (77. Muzikář), Pohnětal, Čuřík (87. Šimek), Jelínek (69. Karel) – Křikava, Štros. H. Brod B: Soukal – Molák, Hovorka, Nechvátal, Sůva (6. Krejdl) – Berky, Pazderka, Švec, Mišta – Zimprich, Petřík.

V derby Světlá versus Havlíčkův Brod B byly k vidění jak emotivně vypjaté situace, tak tvrdší souboje i neproměněné tutové šance. I přesto, že Světlá dvakrát po sobě rozdrtila Brod větší převahou a debaklovým výsledkem, tentokrát se gólové hody nekonaly. Áčko hostů hrálo den před, takže své bečko, mírně na neděli posílili. První větší gólovou příležitost přinesla 13. minuta, domácí Sobek mířil z velkého vápna nad. V 18. minutě doslova provazem zabránil gólu Náděje, když vystřídaný Krejdl se ocitl sám ve vápně domácích a hlavičkoval nebezpečně na kasu. O deset minut později Sobek nastřelil břevno. Hosté se drali do útoku a následně Zimprich vyslal Berkyho do vápna domácích, ale ten křižnou střelou mířil nad břevno. Hned na to Krejdl vybídl do ulice Petříka, jehož střela šla tentokrát vedle tyče. Poté opět hosté nepotrestali chyby domácích, když si s přehledem Švec vyjel sám mezi beky a z velkého vápna přestřelil. Skóre otevřel, až ve 45. minutě po Čuříkově asistenci, Křikava. A gólem do kabin nastolil důležitý poločasový náskok domácím 1:0. Po výměně stran už se úrovně obou celků začaly pomalu srovnávat, ale i tak měli domácí co dělat udržet čisté konto Adamce. V 70. minutě nevyužil příležitost Petřík. A ani Křikava z tutové šance neskóroval. Trochu si napravil reputaci v 86. minutě. Muzikář se podílel na gólu, přihrál zpětně Křikavovi, který si kličkou vyškolil beky a Soukalovi nedal šanci 2:0. I s trochou štěstěny se nakonec domácím podařilo vytěžit tři body a nyní už se mohou blýsknout na první příčce átřídní tabulky.