....opět výhra

publikováno 15.09.2012

Světlá B - Přibyslav B  2:0 (0:0)

Góly:  Šmíd , T. Bárta

Průběh:  1:0, 2:0

Sestava:   Novotný - Petřík,Vaňkát,Bezstarosta, Muzikář - Vodička,Frolka,Karel,Šimek - Šmíd ,T.Bárta

Světelské Béčko pokračuje v nadějných výsledcích. Pozitivně se projevuje, že se začíná stabilizovat kádr a sestava nedoznává z týdne na týden velké změny.  Tentokrát přijel soupeř, který chtěl hrát fotbal, v poli byl po většinu zápasu více u míče,ale naštěstí byl absolutně impotentní v útoku. Světlá stejně jako v předchozích dvou zápasech dobře bránila, jistotou oplýval gólman, mladíci z dorostu bojovali a měla nebezpečné protiútoky. V úvodní pasáži zápasu se toho moc nestalo, hrál se fotbal od vápna k vápnu a téměř bez šancí.  První šance zápasu začala u Muzikáře, který centrem do vápna našel Bártu, ten míč podržel a s přispěním obránce posunul do ideální pozice Šmídovi. ten s ním udělal pár kroků a pak ho z malého vápna (!) poslal mimo bránu... A do poločasu ještě jednou Šmíd - na polovině soupeře se obtočil kolem obránce a uháněl na branku hostů, jenže ani pořádně nezakončil,ani nrepřihrál lépe postavenému Bártovi.  Hosté v prvním poločase předvedli pár střel ze střední vzdálenosti a jejich největší šancí byla neodpískaná "ruka" Vaňkáta po centru , který směřoval "nikam".

Druhý poločas byl živější. Obrana hostů se ještě více otevřela a domácí byli mnohem nebezpečnější. První gól padl v 62. min. A opět to žačalo nákopem Muzikáře na Bártu, ten míč u lajny podržel a v pravý čas poslal mezi obránce na Frolku, který vypálil  a hostující gólman vyrazil míč pouze k dobíhajícímu Šmídovi -1:0. Následoval zvýšený tlak hostů ,ale bez výraznější šance. Na straně domácích mohlo zvýšit duo Šmíd- Bárta, ale prvně jmenovaný při brejku nestihl včas před vyběhnuvším brankářem přihrát před zívající prázdnou bránu druhému. Pak následovalo několik standardních situací kolem pokutového území hostů, ale žádná neskončila výrazným ohrožením přibyslavské branky. Hosté se snažili , měli míč na kopačkách,ale jejich snaha zpravidla končila na vápně domácích. Ti postupně otupovali tlak hostů a v 80. minutě rozhodli. Po faulu na Karla zahrál trestný kop Muzikář, jeho nákop zpracoval na hranici pokutového území  Šmíd, od něj převzal míč Bárta , postrčil si ho do ideální pozice a nekompromisně zavěsil -2:0.