Debakl o pouti

publikováno 29.09.2012

Světlá B - Rozsochatec  2:7 (0:0)

Góly:  Šmíd 2

Průběh:  1:0, 1:1,2:1,2:2,2:3,2:4,2:5,2:6,2:7

Sestava:   Novotný - Petřík,Vaňkát,Kroužek (50. Johanides) Bezstarosta - Muzikář, Vodička,Sobek,Šimek - Šmíd ,T.Bárta (55. Šemík)

To byl tedy pouťák!  A klidně to mohlo být třeba 5:7 a nikdo by se moc nedivil..Stává se tradicí, že zápasy s Rozsochatcem bývají bohaté na góly (např. vloni na jaře u nich to skončilo  5:5, když Světlá již vedla 5:2!). Utkání začalo pro domácí dobře, Šmíd si vzal balon prošel kolem 3 hráčů soupeře a zakončil. Jednoduché, účelné. Jenže za pár minut stejně jednodušše hosté srovnali, po sérii chyb v domácí obraně stál na malém vápně hostující útočník sám a pohodlně srovnal stav. Šmíd se s tím nechtěl smířit, vzal míč a opět ho nikdo nedokázal zastavit -2:1.  Obrana domácích však pokračovala ve "dni otevřených dveří" a opět na malém vápně nechala v klidu, hned na dvakrát dorážet hosty na 2:2.  To běžela teprva asi 20. minuta ! Hosté navíc vstřelili ještě jeden,nutno uznat,že asi regulérní gól, který jim však nebyl uznán. Pak se utkání prozatím gólově zklidnilo a do konce poločasu byl vidět fotbal hlavně mezi vápny. Náznaky šancí byly na obou stranách, Světlá měla opticky míč častěji v držení,ale nic moc se již neudálo. Zato nástup do druhého poločasu byl pro domácí jako z hororu. 46. minuta - ztráta ve středu pole, zkoprnělá obrana -2:3, 47. - ztráta ve středu pole, zkoprnělá obrana -2:4 a 49. minuta ztráta ve středu pole, zkoprnělá obrana -  2:5! Někteří hráči na hřišti si ještě ve nekopli do míče a přesto padli 3 góly!  Domácí udělali změnu v rozestavení obrany, příchozí Johanides a Šemík pomohli hru přitvrdit a Světlá se vrhla do útoku. Jenže šance , i ty nějvětší, zahazovala, jeden gól jí nebyl uznán pro ofsajd (právem). Hostům hra do otevřené obrany vyhovovala a vyčkávali na brejky. Ty jim ještě 2 do konce zápasu vyšly a zaslouženě vyhráli. Hlavně proto, že byli efektivní.