Dorost

Lídr soutěže padl

V neděli jsme u nás přivítali lídra soutěže, celek z Okříšek.

Vstup do utkání měli lepší hosté, byli lepší v kombinaci ale jen po půlku hřiště, dále si pomáhali dlouhými nákopy a ty si domácí obrana pohlídala.

Změna stavu přišla v 10. minutě, Tomáš Špéra si našel míč za obráncem domácích a uklidil míč za brankáře- 1:0.

V 19. minutě se stav měnil podruhé, míč za hranicí vápna si našel Zadníček a prostřelil brankáře- 2:0.

Slušně organizovaná hra domácích nepouštěla hosty během prvního poločasu do 100% brankové příležitosti. Tečku nejen za prvním poločasem mohl přidat Ostatnický, po úniku z kraje hřištěale trefil jen břevno hostující branky.

Pojistka pro domácí mohla přijít hned po změně stran, Špéra na hranici vápna zakončil přesně k tyči ale branka nebyla uznána pro údajnou hru rukou.

Také hosté si řekli o slovo, první závar před domácí brankou skončil střelou do tyče, z následné šance a dorážky se vyznamenal brankář Vrba.

Definitivní tečku mohl přidat aktivně hrající Ostatnický ale z úniku trefil jen nohy brankáře. Konec utkání si již domácí hráči "zkušeně" pohlídali a připsali si důležité body.

Komentář trenéra:

Hlavně v prvním poločase utkání sneslo slušné měřítko.

Chválím hlavně přístup, nasazení a chuť se porvat o dobrý výsledek.

Těžké chvilky v utkání nám předváděl hlavně dobře hrající Ondra Němec.

Kluci zaslouží uznání, poděkování za odvedenou práci a hlavně jen tak dále.

První výhra venku

Po domácí ztrátě s Bystřicí jsme zajížděli na půdu Radešínské Svratky.
Oba týmy vstoupili do utkání aktivně, šance byli na obou stranách. První branka na sebe nenechala dlouho čekat, v 11. minutě po rychlé akci šli domácí do vedení. Vyrovnání přišlo v 28. minutě, Trtík dohrál situaci a hezkou ranou z hranice vápna vyrovnal. Ve 37. minutě se domácí opět dostali do vedení, s vypětím všech sil dotlačili míč za záda Vrby. Když již vypadlo že půjdeme do kabin za nepříznivého stavu, domácí hráči propadli ve středu hřiště, Světlá rychlou kombinací vyřešila situaci dva na jednoho a šlo se do kabin za stavu 2:2.
Vstup do druhého poločasu patřil Světlé, po rychlé akci centroval Ostatnický a k překvapení všech zapadl míč za brankáře. Domácí se snažili o vyrovnání ale až na pár závarů se již nedostali do vyložené příležitosti. Jistota výhry přišla v 80. minutě, Sárkányho přímý volný kop neudržel domácí brankář a snadnou práci měl Špéra a upravil stav na konečných 2:4.