Světlá nad Sázavou - Telč 4:1   

08.04.2023

Zápas soupeřů, kteří šli do boje shodně s jedenadvaceti body mohl dopadnout úplně jinak, úvod totiž zvládli lépe hosté. Už ve čtvrté minutě otevřel skóre telčský Dominik Kujal. "Pak měli hosté ještě další dvě šance, rychle jsme mohli prohrávat 0:3 jenže po patnácti minutách se to otočilo a ve zbytku zápasu byl na hřišti vlastně jen jeden tým," ohlížel se za sobotním duelem trenér Světlé nad Sázavou Jan Pohnětal.


Trenér Telč Ota Procházka nehledal při hodnocení nepovedeného utkání výmluvy. "Utkání se nám nepovedlo, Světlá vyhrála zaslouženě. Chybělo nám několik hráčů základní sestavy, na hře to bylo znát," říkal Ota Procházka.


Také on si byl vědom toho, že by rychlá pojistka vedení jeho mužstva v úvodu mohla šance Telče posílit, ale za příčinu porážky označit ještě jednu herní činnost. "Neuhlídali jsme standardky domácích, ze tří jsme inkasovali," vypočítával trenér hostů. Telč nebodovala na jaře poprvé.


Jan Pohnětal to ale viděl trochu jinak. "Standardky nám vycházely, to ano, ale byli jsme jednoznačně lepší," zdůrazňoval světelský trenér, který poslal do hry hodně mladou sestavu. "Jsem rád, že se to klukům povedlo, do dalších bojů to posílí jejich sebevědomí. Myslím si, že máme na to, hrát do čtvrtého místa a trochu zatlačit na mužstva, která hrají o postup," dodával Jan Pohnětal.

Ještě do přestávky vývoj skóre otočili Timotej Kubica a Lukáš Pártl, po přestávce zvýraznili výsledek znovu Timotej Kubica a po něm David Valenta. V příštím kole jede Světlá do Košetic, kde se jí v posledních letech nedařilo.