Nové zázemí FK

04.12.2012

V sobotu 1.9.2012 byl slavnostně otevřen nový objekt zázemí FK Bohemia, ve kterém jsou vedle prostorných šaten s odpovídajícím sociálním zařízením také klubovna, sklad, prádelna, garáž pro techniku a místnost pro rozhlas.

Ale tím nejnápadnějším na novém objektu je zastřešená tribuna pro dvě stovky sedících diváků.

To vše si měli možnost příznivci světelské kopané prohlédnout v sobotním dopoledni a ještě po skončení odpoledního programu. Slavnostní uvedení do provozu celého zázemí pro fotbalisty se událo během sportovního odpoledne, jehož vrcholem bylo přátelské utkání starých gard FK Bohemia Světlá nad Sázavou s Bohemians 1905.

V dresu domácího klubu nastoupili fotbalisté zlaté éry světelského fotbalu, kteří na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let minulého století úspěšně váleli v krajském přeboru Východočeského kraje. V sestavě Klokanů byli zase hráči, kteří v sezoně 1982/1983 vybojovali titul mistra republiky a bývalí mnohonásobní reprezentanti.

Pod taktovkou trenéra Josefa Zadiny si zahráli v bráně Zdeněk Hruška, v poli potom Zdeněk Prokeš, Jaroslav Němec, Zdeněk Koukal, ale pro zaplněné ochozy světelského stadionu byli asi nejzajímavější populární herec Ivan Trojan, ikona vršovického klubu a autor pověstného dloubáku Antonín Panenka. Ivan Trojan hrál například v Samotářích, Medvídkovi, Jedna ruka netleská nebo trenéra Bohumila Zenkla v jednom z dílů úspěšného seriálu Okresní přebor. Má za sebou i druholigový start v dresu Bohemians 1905, když ho trenér Pavel Hoftych postavil na posledních pět minut v posledním oslavujícím zápase při návratu do I. ligy.

Však oba byli po skončení utkání pro diváky nejžádanějšími objekty pro fotografování a jejich autogram měl největší cenu.

Samotný zápas nabídl ze strany Bohemians 1905 celou řadu krásných fotbalových akcí na jeden dotek à la Barcelona a šest gólů v síti domácích, o které se postarali Trojan a Veselý po jedné, Škoda čtyři. Za domácí se trefili Ladislav Štěrba s Jiřím Černým.

UTKÁNÍ STARÝCH GARD

SVĚTLÁ N.S. - BOHEMIANS 1905 2:6

Góly: Štěrba, Černý - Škoda 4, Trojan, Veselý

Světlá n.S.: Pavel Bárta, Roman Truhlář, Jiří Krupička, Josef Beránek, Zdeněk Benda, Miroslav Hořejš, Stanislav Hirš, Ladislav Šuráň, Jaroslav Veselský, Vlastimil Švondr, Bohuslav Čížek, Ladislav Štěrba, Jiří Černý, Vladimír Pípal, Milan Štěpánek, Miloslav Kafka, Jan a František Novotný, Pavel Tyller