Lípa - Světlá nad Sázavou

19.09.2023

ČTVRTÁ VÝHRA V ŘADĚ!!!! Po týdenní pauze jsme se představili v nedaleké Lípě. Hra na velmi špatném hřišti jen hodně vzdáleně připomínal fotbal. Celý zápas byl poznamenán velmi nepřesnými výroky všech rozhodčích. První obrovská hrubka rozhodčích přišla ve 29 minutě, Kolář držel míč v ruce, na tři pokusy mu byl míč vykopnut a domácí se ujali vedení 1:0. Do druhého poločasu jsme udělali dvě změny v sestavě, začali jsme být aktivnější, fotbalovější a dostávali jsme se do tlaku. V 62 minutě došlo k další chybě sudích, místo přerušení zápasu z důvodu pobíhajícího psa se však hrálo dál, většina hráčů přestala hrát a čekalo se co bude dál, toho využil Čálek a vyrovnal na 1:1. Nejen díky tomu stoupali emoce a ze zápasu se stal boj o každý míč a kousek hřiště. Náš zlepšený výkon gradoval a v 67. minutě jsme se dočkali otočení zápasu. Aktivně hrající Čálek dohrál situaci a i přes faul na svoji osobu dotlačit míč do branky 1:2. Poté jsme mohli přidat pojistku ale po slibných šancích se neprosadil Křikava, který mířil jen do tyče a vzápětí ani Sarkány který netrefil odkrytou branku domácích.  Ke konci už to byl jen boj, nastavovalo se 8 minut, do posledního písknutí nebylo jisté jak zápas dopadne, v úplném závěru rozhodčí odpustil domácím dvě červené karty, vhozený míč do obličeje Rumanovského(nepotrestán vůbec!!), v přerušené hře skopnutí zezadu Cenka oceněné jen žlutou kartou jsme se dočkali konce utkání a odvezli jsme další tři důležité body z horké venkovní půdy a teď se jen správně nachystat na pouťové utkání s rezervou Havlíčkova Brodu.