Tis - Světlá nad Sázavou 2:1

30.07.2023

Po první prověrce s Union Vršovice (2:0) nás čekal první soutěži zápas. Doufal jsem že po infarktovém závěru minulé sezóny se kluci poučili, vyzráli a dospěli. Opak byl bohužel pravdou a vrátili jsme se zase o dva kroky zpět. Neochota bránit, neplnění základních věcí směrem do defenzívy, osobní chyby v bránění standardních situací nás hned v prvním zápase přišlo draho. Směrem dopředu jsme si vytvořili několik zajímavých šancí ale jak to bývá- nedáš dostaneš a do poločasové přestávky jsme šli s mankem jedné branky. Něco si v kabině řekneme, ale vstup do druhé poloviny byl ještě horší než v začátku utkání. Postupně jsme se dostali do hry a byli jsme odměněni krásnou vyrovnávací brankou Cenka který z otočky vymetl šibenici. Místo toho aby jsme se dostali na koně a snažili se utkání otočit, přestali jsme hrát a z neubráněného rohu jsme dostali branku na 2:1. Do konce utkání už to byla jen taková křeč a připsali jsme si první soutěžní porážku v ročníku. Dokud nezačneme opět hrát jako tým, bojovat jeden za druhého tak se nepohneme z místa. Co je pro mě zarážející, hráči domácích měli v nohách páteční přípravný zápas a v křečích skončíme my.... Tak to vypadá že tu měsíc sedíme na zadku bez tréninku.... Do konce přípravného období nás čekají ještě dva přípravné zápasy, ve středu doma s Kutnou Horou a v pátek generálka na soutěž v Ledči nad Sázavou.  Doufám v celkové zlepšení aby jsme se hned na začátku nedostali do stejných problémů jako v loňské sezóně.